Telewizja Regionalna Poznań

Podobne

pokazy laserowe, szczudlarze, pokazy rycerskie, pokaz baniek

Temat: Gwara poznańska
" />
">Ja pamintom, jak ze szczunami ...
Słowo "szczon" jest bardzo dobrym przykładem gwary. Raczej nieznane w innych regionach naszego kraju. A wzbudza ono całkowite zdumienie i zakłopotanie
Na podkarpaciu, nie wiedzą nawet, co to są "pyzy"">Niestety rzadko słyszę gwarę poznańską w Luboniu. Wielka szkoda,...
Ano, niestety. Słychać ją coraz rzadziej.
Nawet prof.Miodek, znany ze swoich programów telewizyjnych "Ojczyzna-Polszczcyzna" żałuje, że gwary regionalnej się nie kultywuje i odchodzi ona w zapomnienie.
Jeden z odcinków był poświęcony gwarze.
Na przykład gwary poznańskiej użył znanego wszystkim poznaniakom słowa "kolejorz". I mówi dalej: że kibice Lecha Poznań nie idą ma mecz "kolejarza", tylko właśnie na "kolejorza"! Kolejarz pracuje na kolei, a kolejorz gra mecz na boisku. Piękny przykład naszej mowy.
Ale za to, co to jest "pyra" wie cała Polska
Źródło: ww.e-lubon.pl/forum/viewtopic.php?t=1794Temat: Naziemna telewizja cyfrowa
Trzeba mieć też na uwadze, że kanały kablówek (jak wspomniana przeze mnie Toya) raczej nie mają szans na wejście do DVB-T ze względu na brak woli ze strony właścicieli (czyli kablówek).

A jeśli chodzi o telewizje miejskie, w miastach gdzie są osobne nadajniki miejskie (np. Warszawa, chyba też Poznań), powinny być one nadawane wyłącznie z nadajników miejskich. A z nadajników "regionalnych" (jak dla Warszawy Łazy, dla Poznania Śrem) nadawane byłyby kanały regionalne.

Swoją drogą wraz z cyfryzacją telewizji, upadnie wiele stacji nadawczych, np. TON Łódź/Sienkiewicza (wieżowiec będący symbolem TVP Łódź, obecnie nadaje z niego wyłącznie TVN, który przeniesie się do MUX2 i będzie nadawany z EC-4 albo z Zygier). Choć to też jest korzyść płynąca z cyfryzacji, bo będzie więcej miejsca w eterze.
Źródło: forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=16431


Temat: znowu wody brak

Zwracam się do wszystkich którym brak wody doskwiera
Kto jest za żeby taki list wysłać do Kontakt TVN24 - chyba trzeba sprawę trochę rozdmuchać? JA JA JA!!!!!JESTEM ZA!!!!


Piszę do Państwa e-mail w imieniu swoim, swojej rodziny i kilkudziesięciu tysiecy mieszkańców Kościana - miejscowości położonej niedaleko Poznania. Z chwilą kiedy zbliża się pora letnia i temperatura wzrasta ponad 20 stopni pojawia się w miejscowości Kościan problem z dostępem wody w mieszkaniach położonych powyżej IIp. Problem ten pojawia się już od kilku lat, zawsze w tym samym okresie. Wodociagi i włądze miasta tłumaczą się ciągle w ten sam sposób. Podobnie jest z obiecywaną poprawą sytuacji która od kilku lat nie została dotrzymana. Nawet podwyżki, które miały temu zapobiec nie pomogły. Po odwiedzinach poznańskiej telewizji regionalnej sytyacja się poprawiła ale chyba wszyscy zapomnieli i znowu jest ten sam porblem. Na zakończenie podam godziny w których nie ma wody 16:00 - 23:00 (dobrze że jest basen bo jest się gdzie umyć). Ciekawe czyje dzieci chodzą o tej [color=#FF0000]porze się myć????[/color]

Źródło: koscian.net/forum/viewtopic.php?t=2278


Temat: Romuald Orzeł szefem TVP
Jest porozumienie PiS z SLD w Telewizji Polskiej. Dzięki temu udało się wybrać nowe władze publicznej telewizji. Nowym prezesem został Romuald Orzeł. Mocno promowany Jacek Karnowski nie wszedł do zarządu.
Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej 19 grudnia 2009 roku wybrała nowy Zarząd Spółki na dokończenie IV i na całą V kadencję. Stanowisko Prezesa Zarządu TVP Rada Nadzorcza powierzyła Romualdowi Orłowi. Decyzją Rady Nadzorczej w skład Zarządu TVP weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch i Przemysław Tejkowski.

Romuald Orzeł od początku swoją karierę zawodową związał z mediami. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Był także członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie Wieczoru Wybrzeża z Dziennikiem Bałtyckim, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu „Dziennik Bałtycki”. Następnie odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji Trybuny Śląskiej i Gazety Zachodniej. Efektem tej fuzji było stworzenie największej gazety regionalnej w Polsce Gazety Zachodniej o nakładzie porównywalnym do największych gazet ogólnopolskich. W latach 2005-2009 prezes zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika ekonomicznego Gazeta Bankowa. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP. Ma 46 lat.

Włodzimierz Ławniczak to menedżer związany z telekomunikacją i mediami. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel. Odpowiadał za nadzór nad systemami zarządzania wynikami oraz procesami zarządzania projektami strategicznymi Spółki. Wcześniej zatrudniony w TVP, gdzie kierował Biurem Reklamy (1998-2004). Ostatnio związany ponownie z TVP jako doradca zarządu. Ma 50 lat.

Paweł Paluch od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej Ygreq Group; współtworzył telewizję ES; pod koniec lat 90-tych został wiceprezesem agencji reklamowej For Tele. Tworzył struktury i zarządzał Agencją Reklamową Radia Plus w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Koordynował wiele projektów wydawniczych i filmowych m.in.: „Świadectwo” z udziałem Kardynała Dziwisza. W latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta, czyli pełnomocnika Zarządu Spółki TVP. Ma 46 lat.

Przemysław Tejkowski w 1990 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt kreacji scenicznych. Był również producentem radiowym i telewizyjnym. Od 18 kwietnia 2007 r. pełni funkcję dyrektora naczelnego rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej. Ma 41 lat.

Źródło: TVP

Źródło: tvsat-pl.info/index.php?showtopic=25451
Powered by MyScript